Warning: mysqli::__construct(): Headers and client library minor version mismatch. Headers:100421 Library:30121 in /home/gokhanabi/domains/gemlikzeytinzeytinyagi.com/public_html/storage/modification/system/library/db/mysqli.php on line 73 Numara Ham Siyah Zeytin Gemlik 5 Kg -
Menü

300 TL ve üstü alışverişlerde kargo BEDAVA

3 Numara Ham Siyah Zeytin Gemlik 5 Kg

3 Numara Ham Siyah Zeytin Gemlik 5 Kg
120,00TL
Vergiler Hariç: 120,00TL
Saat 12:00'ye kadar verilen siparişlerde Aynı Gün Kargo
Bölgeye göre kargo ücretimiz değişkenlik gösterebilir.
₺150 üzeri Kargo Bedava !


3 NUMARA HAM SİYAH ZEYTİN GEMLİK 5 KG.

3 Numara Ham Siyah Zeytin Gemlik 5  Kg. Gemlik ve civarı köylerinden toplanılan, dalından sofranıza gelen mükemmel zeytinlerdir. 3 numara boyu  3 numara ham zeytin olarak geçer. Halk arasında 3 numara ham zeytin olarak adlandırılan bu zeytinler en iri  3 boy küçük boyutunda olan zeytinlerdir. Sadece sezonunda taze bulabileceğiniz bu zeytinleri zamanına göre parlak zamanına göre kıvırcık olarak siparişlerinizi alıyoruz.Siparişinizi vermeden önce parlak mı kıvırcık mı zeytin bulunuyor sorunuz.
Siz değerli müşterilerimize zeytin yapım tarifimizi gönderdiğimiz kargo ile gönderiyoruz. 

ZEYTİN HAZIRLANMASI
(AZ TUZLU YUVARLAMA)

1- Zeytin satın alırken zeytinlerin yeni toplanmış olmasına dikkat edin.
2- Öncelikle zeytinleri yıkayalım. Zeytinler yıkanırken üzerine sadece su tutarak yıkamanız yeterlidir. Yıkama işleminden sonra zeytinleri ambalaja doldurulurken ara ara kaya tuzu ilave edilir.8 kg zeytine 260 gr kaya tuzu konur. Ağzı sıkıca kapatılır. Haftada en az birkaç kez yuvarlanır.
3- Eğer çok az tuzlu isterseniz 200 gr yani 1 su bardağı kaya tuz koyabilirsiniz ancak bu durumda tuz oranı düşük olacağından dolayı geç tatlanır ve yuvarlama işlemini daha sık yapmak gerekir. Yuvarlama işlemini yaparken ambalajı çok sert çalkalamayın, sadece zeytinin içerde yer değiştirmesi yeterlidir.
4- Zeytinler yuvarlama sıklığına göre yaklaşık olarak 3 ayda tatlanır. Bu yüzden ambalajı sık sık açmayınız. Ürünün hava alması yumuşamasına neden olur.
5- Fermantasyon aşamasında ambalaj şişer, ambalaj içindeki gazı alırken kapağı tamamen açmayın içindeki gaz dışarı çıksın ancak içeri hava girmesin.
6- Süreç tamamlandığında hala acılık varsa suyunu dökmeden ağzını kapatın ve 10 gün daha yuvarlamaya devam edin,
7- Süreç tamamlandığında ürünün tadına bakınız. Eğer tatlanmış ise ürünü yıkamadan suyunu süzün ve içerisine 1 çay bardağı Mısırözü veya Ayçiçek yağı ilave ediniz. Eğer tatlanmış ürünü yıkamak isterseniz yağ ilavesinden önce ürünün kurumasını sağlayın aksi halde ürün küflenebilir.
8- Tüm bu yaptıklarınıza rağmen yaptığınız zeytin yumuşak çıktıysa bu aşamalardan birini eksik yapmışsınız demektir. Ancak ürünler yumuşak olsa bile ürünleri çöpe atmayınız.
9- Yumuşak çıkan ürünleri yıkayıp genişçe bir kabın içerisine serin ve havadar bir yerde 3 gün gibi bir süre kurumasını sağlayın. Göreceksiniz ki çok tuzsuz ve muazzam bir ürün elde etmiş olacaksınız.

HAKİKİ SELE ZEYTİN YAPIMI

1- Zeytinleri yıkanırken sadece üzerine su tutmanız yeterlidir. Sonra ister çuvalda ister selede bir kat zeytin bir kat tuz olacak şekilde zeytinleri çuval veya seleye dolduruyoruz. Üzerine ağırlık koymak şart değildir.
2- Tuz miktarının fazla oluşu önemli değildir, tuz miktarı fazla olsa bile ürün fazla tuzu bünyesine almaz. İki günde bir zeytinleri alt üst yapınız.15 gün sonra yemeye hazır hale gelecektir.
3- Tuzun içinden zeytinleri seçerek ayırınız. Ya seçtiğiniz zeytinleri bir ambalaja koyup tüketin ki üzerinde kalan ince tuz ürününüzü küflenmeye karşı korusun ya da illaki yıkayacaksanız yağ ilavesinden önce ürünün kurumasını sağlayın aksi halde ürün küflenebilir.

 

3 Numara Ham Siyah Zeytin Gemlik 5 Kg. satın aldığınız takdirde yukarıdaki talimatları uygulamanız şiddetle tavsiye edilir. Talimat ta anlatılanları yaptığınız zaman çok lezzetli zeytinleri afiyet ile tüketebilirsiniz.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Doğrulama Kodu